Poker pokerowy: od początku do gwiazd

Poker stał się bardzo popularny dzięki swojej prostocie . Ale nie daj się oszukać, rozgrywka może być naprawdę wymagająca. Powinieneś przyzwyczaić się do takich rzeczy jak obstawianie, sprawdzanie, podbijanie i pasowanie. Mamy nadzieję, że nauczyłeś się już podstawowych zasad i możesz łatwo określić, jak dobra jest każda ręka. Porozmawiajmy więc o bezpiecznej grze i o tym, jak zostać profesjonalnym graczem.

Poker Guide: from Start to Stars

Zanim zaczniesz

Każdy ma swój własny „pierwszy raz”. Jedyna rada to nie grać od razu na prawdziwe pieniądze. Uważamy, że to sposób na rozpoczęcie pracy. Większość kasyn online oferuje tryb darmowej gry. Przyzwyczajenie się do interfejsu i rozgrywki przy zachowaniu bezpieczeństwa i spokoju jest bardzo wygodne. Oczywiście nie musisz się martwić o swoje oszczędności i straty.

Zanim znajdziesz swój własny styl, wypróbuj różne strategie. Możesz być zaskoczony, ale czasami znajdziesz nowe podejścia, o których trudno sobie wyobrazić, że będą Ci odpowiadać. Oznacza to jeszcze jedną radę dla początkujących: nie trzymaj się jednej strategii.

Zawsze pamiętaj o kontrolowaniu emocji. To może być naprawdę trudne, zwłaszcza gdy wygrywasz. Możesz mieć szczęście, ale nie trać głowy. Zachowaj spokój, gdy jesteś na szczycie, a zwłaszcza gdy przegrywasz. Pomoże Ci to lepiej się skoncentrować, a co za tym idzie lepiej grać w pokera.
Pamiętaj tylko, że w pokerze trzeba trochę szczęścia, ale w końcu się kończy i wprawni gracze awansują na szczyt

Jak uniknąć błędów

Nie sądzisz, że poker to tylko gra losowa? Oczywiście, grając w pokera w kasynie online, polegasz na RNG (generatorze liczb losowych), ale w rzeczywistości wiąże się to z dużymi umiejętnościami. Jeśli często przegrywasz, być może popełniasz typowe błędy hazardowe. Tutaj wyróżnimy najczęstsze błędy popełniane przez nowych graczy. Jeśli poradzisz sobie z tymi błędami, w końcu możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Pierwszym błędem jest zbyt częste wchodzenie all-in. Oczywiście zdarzają się przypadki, kiedy to działa. Na przykład jesteś pewien, że masz solidną rękę i chcesz, aby gracze spasowali. I może to prawdopodobnie podwoić twoją stawkę. Ale bardzo często ludzie blefują za wszystko. Wejście all-in ze złą ręką to coś, co wielu ludzi nazywa „złym pokerem”.

Jeśli masz dobrą rękę początkową, dlaczego nie podbić przed flopem lub nie podbić wysoko po flopie? Jeśli masz świetną rękę, powolna gra może działać bardzo dobrze. Jednak kiedy zaczniesz stawiać zakłady w grze bez limitu, nie powinny one być zbyt małe. Chodzi o to, aby wygrać rozsądnie. Nie będzie to możliwe przy małych zakładach. Innym powodem jest to, że zachęcasz wielu innych graczy do pozostania w rozdaniu. Dzięki temu inni gracze będą mieli szanse trafić rękę, która jest lepsza od twojej. Spróbuj opanować sztukę obstawiania odpowiedniej kwoty.

Właściwa kwota dotyczy nie tylko obstawiania, ale także nadmiernego obstawiania. Nie daj się zwieść dobrej ręce. Inni gracze mogą wejść all-in lub postawić skandaliczne zakłady. Powinniśmy Cię również ostrzec, że jeśli Twoją strategią stanie się overbetowanie, decyzje Twoich przeciwników będą proste, jak pasowanie. Dlatego nie wygrasz. Tak więc dobre zakłady można odczytać, jeśli masz dobre karty, czy nie.

A skoro wspomnieliśmy o spasowaniu, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy spasować.

Czy jest jakaś najlepsza wygrana strategia?

Jak wspomnieliśmy powyżej, sprawdź różne strategie i znajdź te, które Ci odpowiadają. Coś, co działa dla innych, może nie działać dla Ciebie. Oczywiście jedną z najważniejszych rzeczy są karty. Ale karty będą względnie takie same dla wszystkich graczy.

Podczas gry w pokera można używać mowy ciała. Oczywiście powinieneś opanować skomplikowany schemat smutku, radości, obojętności, ekstazy, złości itp. Grając jak aktor, możesz zmusić przeciwników do wykonania impulsywnego ruchu.

W przypadku pokera online, gracz ma zasadniczo cztery możliwości: sprawdzić, postawić lub sprawdzić, podbić lub spasować. Ale każdy twój ruch można odczytać inaczej. Pomyśl o tym.