Uzależnienie od hazardu i odpowiedzialny hazard

Dlaczego gramy w gry? Przede wszystkim jest to przyjemna rozrywka, zabawa i dreszczyk wygranej. Ale ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że hazard może być ryzykowny. I nie mówimy tylko o stratach. Problemem może być uzależnienie od hazardu.

Nie wspominając o tym, że większość domów hazardowych dba o klientów i opowiada się za odpowiedzialnym hazardem. Oczywiście kasyna online mają zapewnić, że hazard pozostanie bezpieczny, zabawny i rozrywkowy. W ten sposób możesz łatwo znaleźć różne narzędzia na stronie swojego ulubionego kasyna, aby zarządzać swoją aktywnością hazardową, w tym, ale nie tylko, wydawanie czasu i ograniczenia zakładów, które możesz ustawić samodzielnie.

Problemy z hazardem

Jak wspomnieliśmy powyżej, istnieje kwestia uzależnienia od hazardu. W rzeczywistości jest to narastający problem. Kasyna online są łatwo dostępne i istnieje wiele opcji zachowania anonimowości w sieci. Łatwo jest zacząć, ale czasami trudno jest zatrzymać. W rezultacie twoje uzależnienie może prowadzić do wielu negatywnych reperkusji psychologicznych, fizycznych i społecznych. Obecnie Podręcznik diagnostyczny i statystyczny Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA) klasyfikuje to nawet jako zaburzenie kontroli impulsów.

Problem z hazardem jest w rzeczywistości szkodliwy dla zdrowia i można spotkać depresję, migrenę, stres, zaburzenia jelitowe i inne problemy związane z lękiem.

Czy za dużo hazardu?

Aby uchronić się przed możliwymi negatywnymi konsekwencjami i zapobiec rozwojowi uzależnienia, należy zdawać sobie sprawę z rzeczywistej sytuacji . Przeczytaj poniższe stwierdzenia:

  • Hazard staje się nakazem, więc nie tylko myślisz w kółko o poprzednich doświadczeniach z grami, ale także planujesz, jak wygrać. Możesz nawet znaleźć się w poszukiwaniu nowych źródeł dochodu tylko po to, by grać.
  • Twoje wydatki stale rosną, abyś był usatysfakcjonowany.
  • Gdy już zdecydujesz się przestać grać, znajdziesz się grając ponownie.
  • Czujesz drażliwość i niepokój za każdym razem, gdy musisz przestać grać.
  • Widzisz, że hazard pomaga ci uniknąć problemów, a nawet poprawić nastrój.
  • Wracasz do hazardu, aby odzyskać swoje pieniądze.
  • Kłamiesz swoim bliskim i bliskim przyjaciołom na temat doświadczeń związanych z hazardem.
  • Pewne trudności pojawiają się w różnych sferach twojego życia, np praca, nauka, związek. Możliwym powodem może być hazard.
  • Musisz pożyczyć pieniądze, aby rozwiązać problemy finansowe spowodowane przez hazard.

Jeśli możesz zastosować do siebie więcej niż cztery stwierdzenia, możesz być na ryzyko uzależnienia od hazardu. Podobnie jak osoby uzależnione od alkoholu lub narkotyków, kompulsywni hazardziści są narażeni na duże ryzyko poważnych problemów społecznych, zawodowych, finansowych, emocjonalnych, a nawet prawnych i fizycznych. Nie wspominając o tym, że hazardziści nie są jedynymi, których skrzywdzi ich zachowanie. Członkowie rodziny często cierpią z powodu problemów fizycznych i psychicznych związanych ze stresem. Udowodniono, że dzieci, których rodzice mają problemy z hazardem, są do 10 razy bardziej narażone na problemy z hazardem niż dzieci, których rodzice nie są hazardzistami.

Jak mogę bezpiecznie grać?

Gra to tylko gra, więc proszę, nie przejmuj się, a tutaj przygotowaliśmy kilka wskazówek, które sprawią, że Twoje przygody w iGaming będą bezpieczniejsze.

Hazard nie jest sposobem na zarabianie pieniędzy

There are always losses. In order to operate all casinos should receive more money than they actually pay out. Of course, you could be lucky to win a jackpot, but make a realistic evaluation of your chances. And if it is not your day today it is better to stop.

Określ, ile możesz stracić, zanim zaczniesz

Tak jak powiedzieliśmy, iGaming jest dobrą rozrywką. Jak byś się czuł, gdybyś płacił tylko za swój wypoczynek? Trzymaj się z daleka od wydawania pieniędzy, które zatrzymujesz, na bardziej istotne rzeczy.

Nigdy nie goń przegranych

Bardzo często ludzie myślą, że wystarczy jeszcze jeden obrót, aby wygrać i zaczynają wydawać więcej, niż mogą sobie na to pozwolić. Przeczytaj ponownie pierwsze dwie wskazówki. I znowu, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie się zatrzymać.

Ustaw limit pieniędzy

To całkiem oczywiste: określ, ile możesz wydać. A oto jeszcze jedna wskazówka – skorzystaj z przedpłaconej opcji płatności, aby nie wydawać więcej pieniędzy, niż zamierzałeś. Większość bezpiecznych kasyn pozwala ustawić limity na pulpicie nawigacyjnym.

Nie graj w nadgodzinach

Ta sama rada co do pieniędzy, ale na czas. Łatwo stracić kontakt z rzeczywistością, spędzając cały dzień na graniu.

Kontroluj swoje emocje

Hazard nie jest sposobem na poprawę nastroju. Proszę, nie graj, kiedy jesteś w depresji lub zdenerwowany.

Nie mieszaj alkoholu z hazardem

To najprostszy sposób na podejmowanie złych decyzji.